Maminka Michaela zdědila několik bytů

Komu jsme pomohli?

Maminka Michaela, která
zdědila několik bytů.

Nemovitost

garsonka, 30 m²
měsíční nájem 7 000 Kč
centrum Pardubic

S čím jsme pomohli?

Administrativa a obsazení
bytu nájemníky.

Popis problému

Michaela je mladá maminka dvou dětí, která zdědila několik bytů, jejichž pronájem může významně přilepšit rodinnému rozpočtu. “Od tatínka, po kterém jsem byty zdědila, jsem dostala do rukou i pár šanonů s papíry, na kterých byla vedena evidence nájemců a ročních výdajů.“ dozvěděli jsme se na první schůzce. Dva měsíce vše prý fungovalo bezproblémově až do doby, kdy jeden z najemců dal výpověď. Začal tedy kolotoč starostí se sháněním nového nájemce, navíc před Vánoci. Kde najít čas na schůzky se zájemci? Budou schopni nájem platit? A nebylo by lepší nejdříve byt zrekonstruovat? Do bytu ale investovat ve velkém nechtěla. Na začátku roku ji ještě ke všemu čeká vyúčtování záloh za služby. Spočítala si, že jen jedním bytem za prvních 5 měsiců strávila
sháněním nájemců, poptáváním řemeslníků, kontrolováním a upomínáním plateb a vyúčtováním více než 30 hodin, přišla o 2 nájmy díky výměně nájemců a zaplatila další výdaje za výmalbu a opravy.

Naše řešení

  • Podrobně jsme ji vysvětlili naše služby, abychom odehnali obavy svěřit svůj majetek někomu cizímu.
  • Na byt jsme se společně zašli podívat, navrhli pár kosmetických úprav, barvu výmalby, byt jsme nafotili a sepsali smlouvu.
  • Veškeré klíčové údaje z dokumentu jsme zadali k nám do systému.
  • Postarali jsme se o obsazení bytu solidními nájemci.
  • Zautomatizovali jsme proces kontroly plateb a rozesílání upomínek.
  • A paní Michaela už řeší pouze to, jak naložit s penězi, které od nás začátkem každého měsíce dostává. Nehledě na to, zda je byt obsazen či nikoli.